1% podatku

Nie wiesz co zrobić z 1% podatku, nie wiesz komu przekazać ? Moja propozycja:

Pomoc dla Bartka

Logowanie

Witamy na stronie Clubu AA

O „Wigilii Turystów” słów Asi kilka

Na zaproszenie, zamieszczone także na Facebooku, a skierowane do Andrzeja przez Grzesia Suligę, o treści: „Wigilia Turystów
11 grudnia 2010 r. godz. 19:30 – 22:30
Lokalizacja – Szkoła w Samostrzelu

Spotykamy się w szkole w Samostrzelu pod wieczór w sobotę 11. grudnia
Podzielimy się opłatkiem i razem siądziemy przy wigilijnym stole, przy którym nie zabraknie miejsca dla nikogo.
Przywozimy ze sobą różne frukty nadające się na wigilijne potrawy włóczęgów. I kubek.
I świeczuszkę.
Święty Mikołaj wygrzebie dla Was z worka to, co podrzucą tam Wasi przyjaciele, więc każdy przygotuje mały upominek (ok. 10 zł) i zostawi go pod choinką.
Gramy i śpiewamy trochę radośnie i trochę nostalgicznie – jak to my – długo w noc.
Śpimy, kto w taką noc chce spać, na podłodze, jako pokorne pastuszki (…)”


…zgłoszeni, pojawiliśmy się w osobach: ja, Irek, Andrzej, Leon i Koniu. Andrzej spotkał swoich dawno nie widzianych znajomych. Ja miałam okazję poznać ludzi, których nazwiska widywałam w śpiewnikach. Na sali było sporo młodych ludzi, ale niewielu z nich kontynuowało tradycję, zainteresowania swoich rodziców – niewielu dołączyło się do wspólnego śpiewania, a tylko pojedyncze osoby brały gitary do rąk.

Siedzieliśmy i rozmawialiśmy przy różnych smakołykach oraz śpiewaliśmy do późnych godzin nocnych. Spaliśmy w śpiworach na materacach na sali gimnastycznej. W niedzielę rano musieliśmy opuścić progi szkoły.

Taka Wigilia to genialny pomysł! Nic dziwnego, skoro sprawdza się od 30 lat. Każdy miał przywieść „coś” na wieczerzę wigilijną. Były tradycyjne potrawy wigilijne i świąteczne: ryby, owoce, ciasta, a także kanapki, kawa, herbata oraz barszczyk. Nastrój tworzyły zapalone świece. Było śpiewanie kolęd, łamanie się opłatkiem, życzenia, prezenty. Dotychczasowi organizatorzy: Jacek Ciechanowski, Adam Wachowicz i Grzegorz Suliga, po 30 latach uroczyście przekazali w inne, młodsze ręce zadanie kontynuacji tej wyjątkowej tradycji.